Hakkımda

Merhaba, ben Raif Çınar.

Liseden Elektrik Teknisyeni, Yüksekokuldan Elektrik Teknikeri ve üniversiteden de Yapı Öğretmeni olarak mezun olmuş, programlama dilleri ve bilgisayarlara merakı olan biriyim. Bilgisayar merakım, 56K modemle internete bağlandığımız üniversite yıllarında başlamıştı. Pentium4 bilgisayarımın işlemcisi dâhil olmak üzere tüm parçalarını söküp tekrar topladığımda acaba çalışacak mı heyecanını yaşamak benim için aşırı keyifliydi. Ancak maalesef iş hayatına atıldıktan sonra girdiğim yoğun çalışma temposu, bilgisayarlara olan merakımın format atmaktan ileri gidememesine sebep oldu.

Bir süre şantiye şefliği yaptıktan sonra, yoğun çalışma temposundan uzaklaşıp kendime daha fazla zaman ayırmak istedim ve ofis ortamına geçtim. Hakediş/kesin hesap sorumlusu, şefi ve mühendisi ünvanlarıyla masa başı çalışmaya başladım.

Zamanla hobilerime daha fazla vakit ayırabilme fırsatı buldum ve öncelikle Android Studio ile uygulama geliştirme alanına ilgi duymaya başladım. Bu süreçte Java programlama dili ile tanıştım. Ardından bir oyun yapmaya kalkıştım ve boyumun ölçüsünü alarak Unity’ye yöneldim. Böylece C# programlama dili ile de tanışmış oldum. Kendi çapımda ve amatörce 3 ayrı oyun geliştirip Google Play’e yükledim. (Şimdi dönüp bakınca daha iyisini yapabilirdim diye düşünüyorum ama siz yine de çaktırmayın.) Bu süreçte temel seviyede olan Java bilgimi, yazılarımda paylaşarak geliştirmeyi hedefledim ve ilk olarak blogger üzerinden bir blog sitesi (tamweblik.blogspot.com) açtım.

Şimdi ise tamweblik.com üzerinden “paylaşmaya değer ne varsa” ilkesiyle, ilgi alanlarıma ve tecrübelerime dayanarak hazırlayacağım içerikleri sizlerle buluşturmayı planlıyorum. Umarım sizler için de keyifli ve faydalı olacak içerikler sunabilirim.

Sevgi ve selamlarla…